Berlin – Niemcy

Berlin – Niemcy

Berlin to stolica Niemiec, zlokalizowana w jej północno-zachodniej części i posiadająca bogatą przeszłość. Oprócz tego, że miasto to było i nadal jest siedzibą władz, przeżywało ono także okres bombardowania podczas II wojny światowej czy podziału na część wschodnią i zachodnią zakończoną zburzeniem Muru Berlińskiego. Ślady przeszłości Berlina widoczne są w postaci licznych zabytkowych obiektów lub ich pozostałości, przyciągających co roku tłumy turystów.

Co można zwiedzić w Berlinie? Wśród obiektów najczęściej odwiedzanych przez turystów przebywających w Berlinie, warto jest wymienić przede wszystkim rządowy budynek Bundestagu i wybudowaną pod koniec XVIII w. Bramę Branderburską. Nie sposób jest nie wspomnieć także o Pomniku Muru Berlińskiego zlokalizowanym w rejonach centrum Berlina. Turyści mogą obejrzeć w nim pozostałości tego muru zapoznając się jednocześnie z jego niezwykła historią.

Berlin to także miasto słynne z licznych imprez, które odbywają się w cykliczny sposób. Wśród nich warto jest wymienić chociażby „Długą noc muzeów„, festiwal filmowy „Berlinale„, Międzynarodowy Festiwal Piwa czy największe światowe targi żywności Grüne Woche (http://www.gruenewoche.com/).

Ze względu na szereg organizowanych w cykliczny sposób imprez, Berlin ma wiele do zaoferowania niemal w każdą porę roku, ale zdecydowanie najlepszym okresem na przyjazd do tego miasta są miesiące od czerwca do sierpnia. Są to najcieplejsze miesiące, podczas których można bez większych problemów skorzystać z większości dostępnych atrakcji, ponieważ miasto to jest opuszczane przez jego mieszkańców, którzy wyjeżdżają na wakacje, najczęściej do innego kraju.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *