Zurych – Szwajcaria

Zurych – Szwajcaria

Szwajcaria to niezwykle urokliwe państwo, w którym o każdej porze roku czeka na turystów wiele wrażeń. Wiosną oraz latem szczególnie warto zawitać do Zurychu, malowniczego miasta w północno-wschodniej części kraju. Na podróżnych czekają tam ciekawe atrakcje, których nie można przegapić.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Zurychu?

Komunikacja miejska jest w Zurichu bardzo dobrze zorganizowana. Na czas pobytu warto wykupić karnet Zurich Card, w cenie 26 Euro, obowiązujący przez trzy dni. Dzięki niemu nie tylko będziemy podróżować po mieście bez dodatkowych opłat. Karnet umożliwia również wstęp do 61 różnych atrakcji turystycznych i muzeów oraz darmowe drinki w wybranych restauracjach.

Mimo iż Zurich jest największym zagłębiem banków w całej Europie, krajobrazowi miasta daleko jest do nowoczesnej metropolii. Oczywiście, znajdziemy tutaj liczne drapacze chmur, jednak dominują raczej urokliwe kamieniczki, pałace i kościoły różnych epok, a także zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dzielnicę bankową od Starego Miasta oddziela rzeka Limmat. W trakcie spaceru po Starówce zobaczymy aż trzy kościoły pochodzące z XIII wieku, jednym z nich jest Fraumünster, w którym można podziwiać witraże autorstwa Marca Chagalla. Dzielnica ta pełna jest również gotyckich, renesansowych oraz barokowych domów mieszkalnych.

Zurych - stolica Szwajcarii

Osoby lubiące imprezy do białego rana będą zadowolone z pobytu w tym mieście. W Zurichu na jednego mieszkańca przypada najwięcej klubów oraz pubów w całej Europie, zatem wybór jest ogromny. Na każdym kroku znajdziemy także lokale gastronomiczne, serwujące kuchnię lokalna oraz międzynarodową. Również osoby niejedzące mięsa znajdą dla siebie odpowiednią restaurację. W trakcie lata do dyspozycji turystów otwarte są liczne kąpieliska, usytuowane na peryferiach miasta. Większość z nich jest bezpłatna.

Zurych – stolica europejskiej kultury

Przez wiele wieków Zurych był miastem otwartym na różne ideologie, dlatego zamieszkiwali go licznie artyści. Z tego powodu dzisiaj można odwiedzić  tam ciekawe galerie sztuki oraz muzea. Na szczególną uwagę zasługuje Kunsthaus Zurich, w którym znajdziemy arcydzieła takich mistrzów, jak Pablo Picasso, Salvador Dali czy Edvard Munch.

Zapisz

Zapisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *