Barcelona – Hiszpania

Barcelona – Hiszpania

Barcelona to położone w północno-wschodniej części Hiszpanii miasto będące stolicą regionu Katalonia. Jest ono znane w całej Europie nie tylko ze względu na słynną drużynę piłkarską FC Barcelona, ale także w związku z tym, że można tutaj znaleźć bardzo interesujące obiekty architektoniczne, dzięki którym zyskało ono miano jednego z najpiękniejszych miast w Europie. Dlatego spędzając wczasy w Hiszpanii, koniecznie trzeba odwiedzić Barcelonę.

Jeśli chodzi o zabytkowe budynki, które należy zobaczyć będąc w Barcelonie, w pierwszej kolejności trzeba wymienić secesyjną świątynię rzymskokatolicką Sagrada Familia. Świątynia ta została zaprojektowana przez słynnego architekta Antonio Gaudiego, a jej budowa, zapoczątkowana w 1882 roku, trwa do dnia dzisiejszego. Obecnie ten niezwykły obiekt posiada 170 metrów wysokości i 8 charakterystycznych, strzelistych wież. Wśród dzieł Antonio Gaudiego, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc Barcelonie, znajdują się także Park Güell będący ogromnym, 20-hektarowym ogrodem z elementami architektonicznymi oraz Casa Mila – w ciekawy sposób wykończona kamienica, zlokalizowana w centrum Barcelony.

Będą w Barcelonie nie sposób także nie odwiedzić słynnego stadionu piłkarskiego Camp Nou, posiadającego prawie 100 tysięcy miejsc siedzących wraz z muzeum, w którym można obejrzeć najważniejsze trofea i poznać historię klubu FC Barcelona.

Ze względu na dużą popularność Barcelony w miesiącach letnich, czego skutkiem jest trudna do zaakceptowania liczba turystów w tym mieście w okresie od czerwca do września, najlepszymi miesiącami na odwiedzenie Barcelony są kwiecień lub maj. Ruch turystyczny jest wtedy jeszcze dość umiarkowany i oprócz swobodnego zwiedzania zabytków, dzięki słonecznej i ciepłej pogodzie, można także udać się na plażę bez obawy o brak wolnego miejsca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *