Berlin – Niemcy

Berlin – Niemcy

Berlin to stolica Niemiec, zlokalizowana w jej północno-zachodniej części i posiadająca bogatą przeszłość. Oprócz tego, że miasto to było i nadal jest siedzibą władz, przeżywało ono także okres bombardowania podczas II wojny światowej czy podziału na część wschodnią i zachodnią zakończoną zburzeniem Muru Berlińskiego. Ślady przeszłości Berlina widoczne są w postaci licznych zabytkowych obiektów lub ich pozostałości, przyciągających co roku tłumy turystów.

Co można zwiedzić w Berlinie? Wśród obiektów najczęściej odwiedzanych przez turystów przebywających w Berlinie, warto jest wymienić przede wszystkim rządowy budynek Bundestagu i wybudowaną pod koniec XVIII w. Bramę Branderburską. Nie sposób jest nie wspomnieć także o Pomniku Muru Berlińskiego zlokalizowanym w rejonach centrum Berlina. Turyści mogą obejrzeć w nim pozostałości tego muru zapoznając się jednocześnie z jego niezwykła historią.

Berlin to także miasto słynne z licznych imprez, które odbywają się w cykliczny sposób. Wśród nich warto jest wymienić chociażby „Długą noc muzeów„, festiwal filmowy „Berlinale„, Międzynarodowy Festiwal Piwa czy największe światowe targi żywności Grüne Woche (http://www.gruenewoche.com/).

Ze względu na szereg organizowanych w cykliczny sposób imprez, Berlin ma wiele do zaoferowania niemal w każdą porę roku, ale zdecydowanie najlepszym okresem na przyjazd do tego miasta są miesiące od czerwca do sierpnia. Są to najcieplejsze miesiące, podczas których można bez większych problemów skorzystać z większości dostępnych atrakcji, ponieważ miasto to jest opuszczane przez jego mieszkańców, którzy wyjeżdżają na wakacje, najczęściej do innego kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *