Brugia – Belgia

Brugia – Belgia

Brugia to niezwykle interesujące miasto, ulokowane w północnej części Belgii. Nawet w deszczowe i chłodne dni turyści przybywają tu zachwyceni, by pozwiedzać i pobyć w tej części kraju. Działa bowiem tutejsza magia, która sprawia, że chce się tu przebywać. Miasto to jest pełne ścieżek rowerowych, zabytków i życzliwych ludzi.

Co warto zobaczyć w Brugii?

Brugia to przede wszystkim przepiękne, zabytkowe centrum. Warto zobaczyć plac główny Grote Markt, a także wieżę zegarową Belfort i charakterystyczne dla tego miasta kamienice. Kolejnym świetnym pomysłem jest spacer po historycznej dzielnicy Burg, która zachwyca takimi budowlami jak bazylika Heilig Bloed Basiliek czy ratusz Stadhuis.

Ten ostatni powstał w 1376 roku, a będąc w środku można tutaj zwiedzić Salę Gotycką oraz pokój radnych. Sala Gotycka jest ogromna i charakteryzuje się dużym przepychem. Są tutaj freski opowiadające historię miasta oraz przepięknie udekorowany sufit.

Każde miasto Belgii, które uchodziło za istotne, miało na swoim placu głównym wieżę Belfry. Podobnie było w Brugii. Zwiedzając wieżę Belfort warto przede wszystkim zobaczyć pokój, w którym przechowywano dokumenty miejskie, a także ten z Wielkim Dzwonem. Na samej górze zaś czeka punkt widokowy.

Ciekawym budynkiem jest również Kościół Najświętszej Marii Panny, czyli Onze-Lieve-Vrouwekerk. To jednocześnie nieduża galeria sztuki, bowiem można tu podziwiać rzeźbę Madonny z dzieciątkiem Michała Anioła, a także wiele innych obrazów i fresków.

W Brugii czeka także jeden z najstarszych budynków szpitalnych, które się zachowały, w całej Europie. Mowa tu o szpitalu św. Jana – Sint, czyli Janshospotaal. Prawdopodobnie powstał on około 1188 roku. Został on obecnie zamieniony na Muzeum Memlinga. Obok szpitala zaś czeka na nas mały ogród.

Brugia to także liczne kanały, dlatego też bywa nazywana flamandzką Wenecją. Po kanałach warto przepłynąć łódką, bowiem można wtedy poznać miasto z innej perspektywy. Niezwykłe są budynki wzdłuż kanałów, czy niższe mosty. Decydując się na tego typu atrakcję, ma się również możliwość przepłynięcia przez Jezioro Miłości, czyli Minnewater.

Brugia to magiczne miasto, urzekające architekturą oraz mnóstwem zabytków. Nadaje się zarówno na dłuższe wakacje, jak i krótki, weekendowy lub parodniowy wypad. Każdy może odnaleźć tutaj coś dla siebie, niezależnie od upodobań. To idealne miejsce na wczasy z rodziną, czy romantyczną wyprawę. Poza tym czeka tutaj także niezwykle pyszna kuchnia i wyjątkowa atmosfera.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *