Bruksela – Belgia

Bruksela – Belgia

Bruksela to stolica Belgii słynna przede wszystkim dzięki temu, że znajduje się w niej monumentalny, wykonany ze stali i szkła, Gmach Parlamentu Europejskiego będący główną instytucją Unii Europejskiej, który można zwiedzić, po uprzedniej rezerwacji, spotykając przy okazji znanych polityków. Oprócz niego w Brukseli można znaleźć także szereg innych obiektów, które są często odwiedzane przez turystów.

Jedną z wizytówek Brukseli jest Wielki Plac wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Otoczony jest on licznymi zabytkami, jak kamienica Angel, Dom Króla czy Ratusz Miejski. Obiekty te przyciągają szczególną uwagę w nocy, kiedy są dodatkowo oświetlane. Nie sposób nie wspomnieć również o Pałacu Królewskim zlokalizowanym w samym centrum Brukseli czy bardzo charakterystycznym obiekcie zlokalizowanym w Parku Heysel – Atomium. Jest to ogromny, 103-metrowy model cząsteczki żelaza, zbudowanym w 1958 roku z okazji Wystawy Światowej odbywającej się w stolicy Belgii, który można podziwiać z zewnątrz, ale także zwiedzać od środka korzystając z systemu schodów i wind.

Kiedy najlepiej zwiedzić Brukselę? Ze względu na umiarkowany, morski klimat, który charakteryzuje się co prawda ciepłym, ale deszczowym latem, najlepszymi miesiącami na odwiedzenie Brukseli są wrzesień lub październik (>aktualna pogoda w Brukseli<).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *