Cancun – Meksyk

Cancun – Meksyk

Cancun to miasto położone w Meksyku na wybrzeżu Morza Karaibskiego, w stanie Quintana Roo. Założone dość niedawno, bo w 1969 roku, idealnie spełnia swój cel turystyczny, przyciągając na wakacje miłośników wypoczynku, egzotyki, a także historii związanej z tajemniczą cywilizacją Majów.

Klimat, plaże i atrakcje w Cancun

Tropikalny klimat na Cancun zapewnia ciepłe, choć deszczowe dni w lecie i bezdeszczowe zimy – to idealne miejsce na błogi wypoczynek wśród rajskich plaż. Na szczególną uwagę przyjezdnych zasługują plaże; Tortugas, Cancun oraz Ballenas o białym piasku przy turkusowych wodach Morza Karaibskiego.

Miłośnicy zabytków na pewno ucieszą się na wieść, że w dawnych czasach tereny te zamieszkiwali Majowie. Dziś po ich budowlach pozostały jedynie dwa skupiska ruin w Zona Hotelera, kilka rytualnych platform w Zona Arqueologica El Rey oraz mały Yamil L’um, gdzie znajduje się słynny zabytek Templo de Arcan. W poszukiwaniu śladów Majów warto się wspiąć na Pirámides Cancun, gdyż rozciąga się z niego przepiękny widok na morze. Zwiedzając dawne siedliska  Indian można wynająć także przewodnika, który opowie nam o ich zwyczajach i religii.

Ślady Majów to nie jedyna taka atrakcja miasta Cancun.W mieście znajdują się także podwodne muzeum, pełne kamiennych figur, do którego można dopłynąć oszkloną łodzią. Na uwagę zasługuje również kościół Parroquia de Cristo Resucitado zbudowany w nowoczesnym stylu. Natomiast dobrą zabawę oferują liczne parki rozrywki takie jak Wet’n Vild Cancun czy Ventura Park. Niewątpliwą atrakcją miasta jest także Park Ekologiczny Kabah. Na jego terenie znajduje się plac zabaw, małe zoo i lokalne muzeum przedstawiające historię Cancun. W parku można zobaczyć także liczne dzikie zwierzęta.

Wczasy w Cancun - Meksyk

Siedliskiem natury i spokoju są też niezamieszkałe wyspy w pobliżu miasta. Jedną z takowych jest Isla Mujeres: rezerwat zasiedlony przez ptactwo, żółwie oraz iguany. Niezapomniane wrażenia zapewnia turystom nurkowanie w wodach Cancun i widok rafy koralowej, która należy do Morskiego Parku Narodowego. Miłośnicy pływania nie mogą również pominąć jaskiń Centos przy niezamieszkanych wyspach idealnych zarówno dla nurków, jak i zwykłych pływaków.

Ślady cywilizacji Majów i niezwykła egzotyka w Cancun

Echa dawnej cywilizacji Majów i fantastyczne warunki do egzotycznego wypoczynku sprawiają, że Cancun to bardzo polecany kierunek turystyczny. Nic tylko zamknąć oczy i przenieść się na do rajskiej części Meksyku… a najlepiej naprawdę kupić wycieczkę i przeżyć niezapomniane wakacje życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *