Dubrownik – Chorwacja

Dubrownik – Chorwacja

Dubrownik to wspaniałe chorwackie miasto, które nie bez powodu nazywane jest „perłą Adriatyku”. Ilość zabytków i interesujących miejsc, które warto tu zobaczyć jest naprawdę zachwycająca, a wybrzeże oblewane ciepłymi morskimi falami to dodatkowy atut tego zakątka świata. Dubrownik znajduje się na południu Dalmacji i liczy niecałe 50 tysięcy mieszkańców.

W Dubrowniku atrakcji nie brakuje. Można wręcz stwierdzić, że składa się on niemal z samych zabytków, które wrażenie robią zarówno w dzień, jak i nocą. Tutejsze Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co już sprawia, że warto poświęcić na jego zobaczenie nieco więcej czasu.

Na turystów czekają tu masywne mury obronne z cudownymi widokami na okolicę, klasztor Dominikanów pochodzący z XIV wieku czy takie perły jak pałace Rektorów i Sponza. Warto również zobaczyć klasztor franciszkanów, kościół pod wezwaniem św. Zbawiciela w stylu renesansowym czy też pod wezwaniem św. Błażeja (barokowy).

Ogromnym atutem Dubrownika jest to, że najwięcej zabytków i architektonicznych cudów można odnaleźć na Starym Mieście, nie trzeba więc robić dalekich wycieczek, by poznać serce tej metropolii. Spacer wzdłuż wieży zegarowej, fontanny Onofrio czy kolumny legendarnego Orlando to cudowny sposób na spędzenie czasu i poczucie atmosfery Dubrownika.

Świetnym pomysłem będzie także odwiedzenie Muzeum Morskiego, który w swoim wnętrzu posiada akwarium oceaniczne czy skuszenie się na jedną z licznie odbywających się tu imprez kulturalnych. Wyprawa na znajdującą się nieopodal wyspę Lokrum to kolejna atrakcja czekająca tutaj tylko na odkrycie.

Najlepszym czasem na odwiedzenie miasta będzie niewątpliwie okres wakacyjny, czyli miesiące od czerwca do września, bowiem wtedy można także korzystać aktywnie z wybrzeża. Temperatura wody sięga tu wówczas powyżej 20 stopni Celsjusza, a promienie słońca przyjemnie ogrzewają plażowiczów. Na zwiedzanie zaś najlepszym okresem okaże się czas tuż przed lub tuż po sezonie, czyli w miesiącach maju oraz wrześniu.

Dubrownik to przepiękne miasto pełne cudów. Warto je zobaczyć choć raz w życiu, by móc poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. To idealny zakątek na wczasy dla całej rodziny, znajomych czy zakochanych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem „perła Adriatyku” ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *