Lizbona – Portugalia

Lizbona – Portugalia

Lizbona to klimatyczne miasto, które położone jest w Portugalii. Stolica tego orientalnego kraju, od lat przyciąga turystów z całego świata, a wszystko za sprawą klimatycznych kawiarenek, krętych uliczek, a także malowniczych krajobrazów.

Położenie i klimat miasta

Największe miasto Portugalii znajduje się na zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. Miejska aglomeracja położona jest nad rzeką Tag, a jednocześnie nieopodal znajduje się ujście Półwyspu do Oceanu Atlantyckiego.

Wszyscy, którzy zdecydują się na spędzenie swoich wakacji w Lizbonie, mogą być gotowi na przyjazny klimat typu śródziemnomorskiego. Nadmorskie wybrzeża, a także przyjemna temperatura orzeźwiającej bryzy zadowolą nawet najbardziej zagorzałych domatorów.

Lizbona – prawdziwa stolica Portugalii, zwiedzanie

Jako ośrodek cywilizacyjny rodzimego kraju, Lizbona pełni rolę centrum politycznego, kulturowego, a także ekonomicznego. Warto dodać, iż stolica Portugalii to najbogatszy region całego kraju. To właśnie tu mają miejsce najważniejsze wydarzenia zarówno z zakresu aktywności rządzących, jak też rozrywkowo-rekreacyjnych. To właśnie w tym pięknym mieście swoją siedzibę ma prezydent Państwa, a także portugalski rząd. Co ciekawsze, Lizbona jest określana mianem metropolii na poziomie globalnym.

Zwiedzanie zabytków Lizbony

Zwolennicy zwiedzania obiektów historycznych, z całą pewnością zakochają się w obecnych lizbońskich zabytkach. Miasto posiada przepiękny i bogaty kulturowo Klasztor Hieronimitów, a także Torre de Belém. Ponadto na przedmieściach lizbońskich znajduje się powszechnie znany Kulturowy Krajobraz Sintry. Wszystkie z wymienionych bogactw zostały uznane przez szerszą publikę, z każdego zakątku świata. Z tego względu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ciekawostki Lizbony…

Nie każdy wie, iż obszar lizboński zamieszkiwany był już od czasów starożytnych. Starożytni Rzymianie zasiedlali miasto, a jednocześnie wzbogacali je swoją antyczną i niezwykle bogatą kulturą. Warto wspomnieć, iż w trzynastym wieku powstał wysokiej rangi Uniwersytet Lizboński.

Ponadto miasto oferuje szereg różnego typu atrakcji, jak ogromne parki rozrywkowe, idealne dla spędzenia czasu wspólnie z rodziną. Miłośnicy nocnych zabaw do samego rana, mogą przygotować się na solidny maraton po najlepszych klubach w stolicy Portugalii. Warto dodać, iż Lizbona to centrum wielu dziedzin sportu. Wiele znanych i uwielbianych klubów sportowych, właśnie w tym portugalskim mieście posiada swoje siedziby np. Sporting czy Benfica Lizbona.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *