Madryt – Hiszpania

Madryt – Hiszpania

Madryt to przepiękne miasto, skąpane w słońcu, bogate w zabytkowe place, pełne muzeów i budynków interesujących pod kątem architektury. Stolicę Hiszpanii uznaje się za miasto sztuki, niemalże na każdym kroku można spotkać zabytkowe kościoły. Jest to miasto futbolu, życia nocnego. Kuchnia hiszpańska również zachwyca swoją wielobarwnością, wyrazistością smaków. Warto wobec tego spróbować lokalnych przysmaków.

Co warto zobaczyć w Madrycie?

Madryt jest nowoczesną metropolią z wieloma ciekawymi miejscami do odwiedzenia, niezwykłymi zabytkami i zróżnicowanymi tematycznie atrakcjami. Warto zacząć od centrum miasta, czyli placu Puerta Del Sol z herbem w postaci niedźwiedzia sięgającego drzewa truskawkowego. Ważnym placem jest także Plaza Mayor. Od wieków odbywają się na nim najważniejsze wydarzenia. Architektura budynków otaczających plac robi wrażenie. Mieści się na nim także najstarsza w Madrycie czekoladziarnia. Warto odwiedzić również najstarsze hiszpańskie muzeum, czyli Muzeum Prado. Może pochwalić się tysiącami dzieł, największą kolekcją malarstwa hiszpańskiego w całym kraju. Jednym z najważniejszych zabytków Hiszpanii jest pałac królewski, który można zwiedzać. Naprzeciwko obiektu znajduje się katedra Matki Bożej Almudena.

Jakie są godne polecenia miejsca w Madrycie?

Podczas pobytu w Madrycie warto odwiedzić park Retiro z pałacem kryształowym, w którym można podziwiać dzieła sztuki. Jeśli ktoś jest miłośnikiem malarstwa, to warto odwiedzić Muzeum Narodowe centrum sztuki królowej Zofii, muzeum Thyssen-Bornemisza i Caixa forum. Ciekawym miejscem jest także plac Plaza De Cibeles z efektowną fontanną bogini Kybele. Za ratusz miejski służy Palacio De Comunicaciones, który pełnił dawniej funkcję budynku pocztowego. Dla fanów futbolu atrakcją będzie zwiedzanie stadionu Santiago Bernabeu. Warto zobaczyć najstarszy zabytek w Madrycie w postaci świątyni Debod. Miasto jest pełne zabytkowych placów. Wrażenie robi także muzeum morskie, królewski ogród botaniczny, muzeum Archeologiczne, arena walk byków Las Ventas.