Madryt – Hiszpania

Madryt – Hiszpania

Madryt – miasto tętniące życiem 24 h/dobę, pełne atrakcji, przyciągające niezwykłą atmosferą i licznymi zabytkami, świadczącymi o jego bogatej przeszłości.

To hiszpańskie miasto stanowi doskonały kierunek na wczasy dla wszystkich, którzy pragną poznać drzemiące w jego murach tajemnice oraz oderwać się od codzienności. Wycieczka po mieście, które nigdy nie zasypia dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Madryt  – wakacje w zabytkowej stolicy Hiszpanii

Zwiedzanie hiszpańskiej stolicy warto rozpocząć od wizyty w Palazio Real, czyli Pałacu Królewskim, pochodzącym z XVII w., który zachwyca mnóstwem zdobionych komnat jak np. gabinet porcelanowy czy sala tronowa. Naprzeciwko pałacu znajduje się natomiast jedyna w całym mieście katedra, neoklasycystyczna La Almudena. Wnętrze obiektu zostało urządzone w stylu pop art. 15 czerwca 1993 r. papież Jan Paweł II dokonał poświęcenia budowli. Jego pomnik zlokalizowany jest tuż przed katedrą. Jedną z największych atrakcji miasta jest także słynne muzeum Prado, gdzie mieści się najstarszy zbiór dzieł sztuki na świecie, z pracami m.in. Goi, el Greca czy Boscha.

Centrum życia Madrytu stanowi zaś ogromny plac Puerta del Sol z zabytkowym ratuszem, dwoma fontannami, pomnikiem króla Karola III oraz niedźwiedzia, wspinającego się na drzewo truskawkowe, który uznawany jest za symbol stolicy. Przed ratuszem usytuowany jest tzw. „kilometr zerowy”, czyli centralny punkt całej Hiszpanii, skąd odlicza się odległości do innych miast w kraju. Chwili relaksu, po całym dniu zwiedzania, dostarczy również spacer po przepięknym parku Retiro. Można tutaj poczuć harmonię, ład oraz bliskość natury. Wspaniały ogród różany, azalie, magnolie, sekwoje czy perełkowce japońskie przeniosą w niezwykły świat egzotyki. Na terenie parku znajduje się także Pałac Kryształowy oraz ogromny staw, po którym organizowane są mini rejsy łódką. Miłośnicy historii i przyrody powinni zaś wybrać się do Parque de la Montana, w którym znajduje się starożytna świątynia Debot z II w. p.n.e., pochodząca z Egiptu. Fanów piłki nożnej z pewnością zadowoli zaś zwiedzenie Santiago Bernabeu, czyli drugiego pod względem wielkości stadionu w Hiszpanii, na którym trenuje drużyna Realu Madryt.

Wczasy w Madrycie – wycieczka dla żądnych wrażeń

Liczne zabytki, tętniące życiem ulice, egzotyczny Park Retiro oraz moc atrakcji dla miłośników futbolu, pragnących zapoznać się z bogatą historią jednego z najlepszych hiszpańskich klubów…Wakacje w Madrycie to doskonała okazja do odpoczynku połączonego ze zgłębianiem fascynującej kultury kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *