Paryż – Francja

Paryż – Francja

Paryż to stolica Francji będąca jej prawdziwą wizytówką. To miasto położone w północnej części Francji nad Sekwaną, rokrocznie odwiedzają tłumy turystów. Szacuje się, że w 2013 r. były to nawet 32 miliony odwiedzających.

W Paryżu znajduje się wiele obiektów, które są znane na całym świecie. Oprócz 324-metrowej Wieży Eiffla, największą popularnością wśród turystów cieszą się muzeum sztuki Luwr, posiadające nieco ponad 35.000 dzieł sztuki, wśród których warto jest wymienić chociażby słynny obraz Leonardo da Vinci – „Mona Lisa”, a także wybudowany w 1806 roku na zlecenie Napoleona Bonaparte, Łuk Triumfalny czy gotycka Katedra Notre-Dame i królewski Pałac Wersalski.

Paryż oferuje turystom jednak nie tylko ciekawe obiekty do zwiedzania. Można tutaj znaleźć bowiem wiele lokalizacji, które oferują szereg różnego rodzaju rozrywek. Dla dorosłych nie lada gratką może być położony w dzielnicy czerwonych latarni, słynny budynek kabaretu Moulin Rouge, w którym niemal codziennie odbywają się występy tancerek i tancerzy, poprzedzone wykwintną kolacją, natomiast dla rodzin z dziećmi doskonałym pomysłem jest udanie się do parku rozrywki Walta Disneya – Disneyland Resort Paris i skorzystanie z jego licznych atrakcji.

Jeśli chodzi o idealny okres roku na wizytę w Paryżu, warto jest zdecydować się na okres wiosenny lub letni, szczególnie jeśli w planach jest zwiedzanie. Malownicze pejzaże tworzone przez doskonale utrzymaną paryską roślinność są w stanie oczarować niemal każdą osobę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *