Praga – Czechy

Praga – Czechy

Praga w Czechach to najpiękniejsze miasto środkowoeuropejskie. Nie tylko zachowały się tu piękne zabytki, ale dzięki licznym kawiarniom, piwiarniom powstała niezwykła atmosfera miasta. Siłą magiczną przyciąga turystów po wielokroć. Kto zobaczył już wszystko, wraca, by pooddychać klimatem wojaka Szwejka.

Zwiedzanie Pragi

Pobyt w Pradze trzeba zaplanować na kilka dni. Ze względu na wysokie ceny noclegów, można nocować poza miastem i codziennie do niego wracać. Komunikacja jest bardzo dobrze zorganizowana i nie ma problemów z przemieszczaniem się.

Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje w Pradze. Każdy jednak obowiązkowo powinien zobaczyć Hradczany, Złotą Uliczkę, Most Karola, Wyszehrad, Małą Stranę, Josefov.

Hradczany – to najpiękniejsza część Pragi i zarazem największy tego typu obiekt na świecie. Centralną część stanowi zamek, dawna siedziba królów czeskich, a obecnie prezydenta. Na terenie Hradczan znajdują się także mury obronne, dziedzińce i przepiękna katedra św. Wita. Jedną z większych atrakcji jest Złota Uliczka z XVI w. Zachowały się tu oryginalne niewielkie domki, w których pracowali złotnicy. Dają doskonały obraz tego jak żyło się w dawnych czasach. warto także zaglądnąć do pięknych ogrodów Waldseina, na terenie których znajduje się siedziba senatu.

Most Karola – kamienny most z XIV w. Jego długość wynosi ponad 500 m, a szerokość 10. Ulubione miejsce spotkań mieszkańców Pragi, szczególnie imponująca wygląda nocą.

Wyszehrad – kiedyś był osobnym miastem, obecnie znajduje się tu zamek, z którego widać piękną panoramę Pragi.

Josefov – to dzielnica żydowska, podobna charakterem do krakowskiego Kazimierza. Warto zwiedzić cmentarz i najstarszą synagogę.

Mała Strana – to odrębna dzielnica z pięknymi kamienicami, miejsce ambasad, konsulatów, tu też znajduje się siedziba parlamentu.

Stolica Czech prezentuje się przepięknie. Wszystkie zabytki i kamienice w centrum są odnowione, zachwycają swoją różnorodnością i kolorystyką. Po całodziennym zwiedzaniu Pragi można odpocząć przy kuflu słynnego piwa czeskiego.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *