Rzym – Włochy

Rzym – Włochy

Tętniący życiem i przesiąknięty starożytnymi zabytkami Rzym przyciąga turystów pragnących spędzić pełen wrażeń urlop w jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Moc atrakcji, pełne uroku zakątki i kameralne restauracje, w których zaczerpnąć można chwili relaksu sprawią, iż wakacje w Rzymie okażą się niezwykłą przygodą.

Rzym – kiedy jechać? Zabytki i atrakcje turystyczne miasta

Rzym stanowi idealny kierunek na wczasy przez cały rok, jednak najlepszą porą na zwiedzanie, dla osób które nie przepadają za zbyt wysokimi temperaturami, jest okres od końca marca do początku czerwca oraz od września do października. Turyści, którym nie przeszkadzają temperatury powyżej 32 stopni Celsjusza mogą wybrać się na wakacje w pełni sezonu, czyli czerwcu, lipcu bądź sierpniu.

Zwiedzanie „Wiecznego Miasta” najlepiej rozpocząć od słynnego amfiteatru Flawiuszów, czyli okazałego Koloseum, gdzie w przeszłości odbywały się walki gladiatorów oraz polowania na dzikie zwierzęta. Imponujących rozmiarów budowla, mimo upływu czasu, zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Miłośnicy antycznej historii koniecznie powinni się również udać na Forum Romanum, które w czasach starożytnych stanowiło centrum życia publicznego. Do najważniejszych atrakcji zalicza się tutaj: Świątynię Saturna, Świątynię Cezara, Bazylikę Emiliusza, Łuk Tytusa, Łuk Augusta oraz Świątynię Westy. W trakcie zwiedzania włoskiej stolicy nie można również zapomnieć o Panteonie, czyli okrągłej świątyni zlokalizowanej na Polu Marsowym. Jednym z symboli Rzymu jest ponadto przepiękna barokowa fontanna di Trevi, zaprojektowana w 1435 r. na zlecenie Klemensa XII. Obiekt liczy 20 m szerokości oraz 26 m wysokości i przedstawia mitycznego boga mórz i oceanów Neptuna wraz z dwoma trytonami. Przebywając w Rzymie, warto również udać się do usytuowanej w Watykanie, Bazyliki św. Piotra oraz Muzeów Watykańskich gromadzących najwspanialsze dzieła sztuki z całego świata.

Atrakcje Rzymu na wakacje

Rzym – urlop dla miłośników antycznej historii

Wczasy we włoskiej stolicy to dokonała okazja do zgłębienia bogatej i niezwykle pasjonującej historii starożytnego Rzymu. Wspaniałe zabytki, jak np. Koloseum czy budowle znajdujące się na Forum Romanum przeniosą żądnych wrażeń turystów w czasy antyczne. „Wieczne Miasto” na długo zapadnie w pamięć.

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *