Wenecja – Włochy

Wenecja – Włochy

Wenecja to zabytkowe miasto w północnych Włoszech nad Adriatykiem, położone na archipelagu składającym się z ponad 100 wysepek. To co ceni szereg turystów odwiedzających Wenecję to nietypowy system komunikacji, który tworzy niesamowity klimat. Poza krętymi uliczkami i mostami, które umożliwiają przemieszczanie się po tym mieście pieszo, istnieje tutaj system transportu publicznego oparty o vaporetto (czyli tramwaje wodne), który zastąpił transport samochodowy, autobusowy i tramwajowy. Tramwaje wodne poruszają się po kanałach rozdzielających poszczególne wyspy. Alternatywnie, można także zdecydować się na podróż gondolą. Ta łódź wiosłowa kierowana przez gondoliera to idealny środek transportu dla zakochanych par.

Wenecja to także liczne zabytki, które rokrocznie przyciągają tłumy turystów. Wiele jest tu ciekawych miejsc do zwiedzania. Najważniejszym punktem każdej wycieczki do Wenecji jest na pewno Plac św. Marka, na którym można znaleźć m.in. Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, czy Prokurację Starą i Prokurację Nową, pełniące niegdyś rolę apartamentów dla najważniejszych osób zasiadających we władzach Wenecji. Nie sposób nie wspomnieć także o Galerii Akademii z dziełami sztuki pochodzącymi z okresu od XIV do XVIII w. czy słynnych weneckich pałacach w postaci gotyckiego Złotego Domu lub barokowego Ca’Rezzonico.

A kiedy najlepiej pojechać do Wenecji? Wenecję zdecydowanie najlepiej jest odwiedzić w miesiącach od czerwca do września. Ze względu na łagodny klimat, temperatura waha się wówczas w rejonach 25 stopni i jest wtedy niewiele dni deszczowych, co ułatwia poruszanie się po mieście.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *