Zurych – Szwajcaria

Zurych – Szwajcaria

Szwajcaria to niezwykle urokliwe państwo, w którym o każdej porze roku czeka na turystów wiele wrażeń. Wiosną oraz latem szczególnie warto zawitać do Zurychu, malowniczego miasta w północno-wschodniej części kraju. Na podróżnych czekają tam ciekawe atrakcje, których nie można przegapić.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Zurychu?

Komunikacja miejska jest w Zurichu bardzo dobrze zorganizowana. Na czas pobytu warto wykupić karnet Zurich Card, w cenie 26 Euro, obowiązujący przez trzy dni. Dzięki niemu nie tylko będziemy podróżować po mieście bez dodatkowych opłat. Karnet umożliwia również wstęp do 61 różnych atrakcji turystycznych i muzeów oraz darmowe drinki w wybranych restauracjach.

Mimo iż Zurich jest największym zagłębiem banków w całej Europie, krajobrazowi miasta daleko jest do nowoczesnej metropolii. Oczywiście, znajdziemy tutaj liczne drapacze chmur, jednak dominują raczej urokliwe kamieniczki, pałace i kościoły różnych epok, a także zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dzielnicę bankową od Starego Miasta oddziela rzeka Limmat. W trakcie spaceru po Starówce zobaczymy aż trzy kościoły pochodzące z XIII wieku, jednym z nich jest Fraumünster, w którym można podziwiać witraże autorstwa Marca Chagalla. Dzielnica ta pełna jest również gotyckich, renesansowych oraz barokowych domów mieszkalnych.

Zurych - stolica Szwajcarii

Osoby lubiące imprezy do białego rana będą zadowolone z pobytu w tym mieście. W Zurichu na jednego mieszkańca przypada najwięcej klubów oraz pubów w całej Europie, zatem wybór jest ogromny. Na każdym kroku znajdziemy także lokale gastronomiczne, serwujące kuchnię lokalna oraz międzynarodową. Również osoby niejedzące mięsa znajdą dla siebie odpowiednią restaurację. W trakcie lata do dyspozycji turystów otwarte są liczne kąpieliska, usytuowane na peryferiach miasta. Większość z nich jest bezpłatna.

Zurych – stolica europejskiej kultury

Przez wiele wieków Zurych był miastem otwartym na różne ideologie, dlatego zamieszkiwali go licznie artyści. Z tego powodu dzisiaj można odwiedzić  tam ciekawe galerie sztuki oraz muzea. Na szczególną uwagę zasługuje Kunsthaus Zurich, w którym znajdziemy arcydzieła takich mistrzów, jak Pablo Picasso, Salvador Dali czy Edvard Munch.

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *